O autorze

Arek Paterek – urodzony w latach osiemdziesiątych ubiegło wieku. Z wykształcenia anglista. Tematyką nieznanego zainteresowany od wielu lat. Początki swojej internetowej działalności mogę datować na rok 2011, kiedy to po raz pierwszy zasiadłem przed konsolą i mikrofonem w Grudziądzkim Radio Internetowym. Wcześniej w sferze sieci tworzyłem oficjalną stronę klubu piłkarskiego z mojego miasta, Olimpii Grudziądz.

IMG_6845

Początkowo miałem nagrywać cykliczny program o lokalnej piłce nożnej, jednak uznałem ten temat za zbyt oklepany i postanowiłem zabrać się za tematykę niszową. Tak powstała moja autorska audycja, Para-Radio.

para radio

Jako radiowiec-amator rozmawiałem m.in. z szamanem, spirytystą czy praktykiem Reiki. Najczęściej jednak zapraszałem do swojego programu dziennikarzy niezależnych i pasjonatów tematyki „para” i historii. Po jakimś czasie nadawania zostałem poproszony przez Radio Paranormalium o możliwość emitowania moich audycji właśnie na ich falach. Mimo początkowego sceptycyzmu (bo wtedy wszystko co robiłem było czynione ku chwale GRI) zgodziłem się i tym sposobem moja audycja stała się jednym z flagowych programów raczkującego wtedy jeszcze Radia Paranormalium. Niedzielne programy z tygodnia na tydzień przyciągały więcej słuchaczy. Niestety po pewnym czasie w związku z koniecznością dojeżdżania do studia z innego miasta, a później obowiązków zawodowych, musiałem zawiesić działalność Para-Radia. W mniej więcej tym samym czasie zostałem poproszony o objęcie funkcji opiekuna warsztatów radiowych działających jako kontynuacja Grudziądzkiego Radia Internetowego. Rolę tę sprawowałem przez około pół roku, niestety mała ilość chętnych do udziału w warsztatach sprawiła, że GRI również zawisło w próżni… Udało mi się jeszcze nagrać kilka audycji Para-Radia (tym razem już z domowego zacisza), jednak były to raczej występy gościnne. Mimo to programy cieszyły się sporym zainteresowaniem, szczególnie wywiady z Przemkiem Kossakowskim, znanym z TTV.

 

W jednej z rozmów z Przemkiem oficjalnie ogłosiłem plan powstania programu internetowego, w którym to chciałem odwiedzać miejsca tajemnicze i o nich opowiadać. Na realizację swojego ambitnego planu musiałem jednak trochę poczekać. Mianowicie do 19 sierpnia 2014 roku. Wtedy też w Internecie zadebiutował program „Poznajemy Nieznane„.

poznajemyLOGO

Formuła programu jest prosta, jednak bardzo plastyczna. Oprócz ciekawych miejsc, które odwiedzam, postanowiłem opisywać również zagadki historii, teorie spiskowe i tajemnicze zjawiska. Wszystko to jednak robię nie wychodząc z domu. Jeżeli chodzi o podróże, to  do tej pory udało mi się odwiedzić m.in. Chorwację i Wyspę Pag, na której to znajduje się tajemniczy trójkąt nieznanego pochodzenia czy portugalskie miasto Sintra, które stało się sławne dzięki filmowi z rzekomą autostopowiczką widmo, który zrobił furorę w Internecie kilka lat temu. Sprawy poruszane w odcinkach zawsze staram się przedstawić z różnych punktów widzenia.

Do zobaczenia i opowiedzenia jest jeszcze bardzo dużo. Liczę w tym wszystkim również na waszą pomoc i zaangażowanie. Czekam na sygnały, informacje i propozycje tematów programu pod adresem: poznajemy@wp.pl

Reklamy
Komentarze
  1. MWK pisze:

    Go Go Kolego Arku! 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s